Najbliższy tydzień będzie upływał w naszej szkole pod hasłem „Serviam”.  Został on zorganizowany z inicjatywy Siostry Dyrektor Moniki Bonny, a zaproszeni do uczestnictwa w nim, wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. W języku łacińskim słowo „serviam”oznacza – „będę służyć”: Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, rodzinie… Służbą jest zaangażowanie w relacje międzyludzkie, budowanie komunikacji dwóch stron, wzajemne zaufanie, poznawanie siebie. Jak to zrobić w naszej obecnej, szkolnej rzeczywistości?

Życzymy Wszystkim aby najbliższy tydzień stał się okazją do wyrażenia miłości do drugiego człowieka poprzez nasze słowa i czyny. Niech stanie się czasem refleksji nad tym, w jaki sposób możemy służyć drugiemu człowiekowi na co dzień. Może się to okazać, że wcale nie jest to takie trudne dostrzegać innych i reagować dobrocią. Życzliwość pomaga nam otworzyć serca na innych, a przez to sami stajemy się lepsi dając innym radość poprzez dobry uczynek, miłe słowo, niespodziankę.

Niech ten szczególny tydzień będzie zawsze trwał w naszej wewnętrznej postawie i czynach. Niech stanie się filozofią naszego życia.