Klasa 5a wyjechała na wyjątkową wycieczkę w Pieniny, która trwała trzy dni, pełne przygód i zwiedzania. Pierwszym celem podróży był Wąwóz Homole w Jaworkach, jedna z największych atrakcji przyrodniczych Pienin. Uczniowie mieli okazję podziwiać głęboko wcięty wąwóz w Małych Pieninach, znany ze swoich malowniczych kaskad i płynącego po wąskim dnie potoku Kamionka. Następnie grupa udała się do Szczawnicy, gdzie wjechali kolejką na Palenicę.

Drugiego dnia uczniowie wyruszyli na pieszą wycieczkę po Pienińskim Parku Narodowym. Trasa prowadziła aż na szczyt Trzech Koron, gdzie czekał na nich zapierający dech w piersiach widok.

Trzeciego dnia klasa udała się do Niedzicy, gdzie spacerowali po miejscowości oraz koronie zapory. Następnie zwiedzili Zamek „Dunajec”, a kulminacyjnym punktem programu był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Z pokładu statku uczniowie mogli podziwiać okoliczne zabytki architektury i przyrody, takie jak Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zapora Wodna w Niedzicy, Zielone Skałki oraz Pieniński Park Narodowy.

Wycieczka była doskonałą okazją dla uczniów klasy 5a do poznania uroków Pienin, aktywnego spędzenia czasu oraz nauki poprzez doświadczenie przyrody i historii regionu.