18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka! Znany niemal na całym świecie amator miodku i najbardziej rozpoznawalny mieszkaniec Stumilowego Lasu pojawił się po raz pierwszy w 1926 roku. Ukazała się wówczas pierwsza publikacja, opowiadająca historię tego wyjątkowego misia. Jej autorem jest Alan Aleksander Milne (ur. 18.01.1882) – data jego urodzenia stała się świętem Kubusia Puchatka!

Dzisiejszego dnia biblioteka szkolna zamieniła się w Stumilowy Las, gdzie można było spotkać jego mieszkańców. Na uczniów od rana czekały już zabawy i niespodzianki. Każdy mógł spróbować pysznego miodku i poznać ciągle aktualne powiedzonka Kubusia Puchatka. Dzieci klas młodszych poza degustacją miały również możliwość wykazać się dobrą znajomością treści książki poprzez zadawane im pytania. Szukały na kolorowej mapie Stumilowego Lasu domków naszych bohaterów i przyczepiały do niej właściwych jej mieszkańców.

Miłym akcentem tego dnia było spotkanie z  Kubusiem Puchatkiem oraz jego towarzyszem Krzysiem. Przytulenie ich czy uścisk dłoni wywoływało uśmiech na twarzach dzieci. Każdy, kto tego dnia odwiedził szkolną bibliotekę mógł poczuć się nieco inaczej, o czym mówiły dekoracje, rekwizyty czy muzyka. Można było także obejrzeć film o Kubusiu Puchatku.

Cieszymy się bardzo, że dzisiejszy dzień wzbudził tak duże zainteresowanie zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczniów. Dziękujemy uczniom klas ósmych za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie dzisiejszego święta.