6 grudnia 2017 r. już od początku był wyjątkowy. W strojach naszych uczniów, zamiast codziennych mundurków, królowały czerwone elementy garderoby. Od rana dało się wyczuć w każdym zakątku szkoły atmosferę oczekiwania.
Wszyscy wyglądali z niecierpliwością dostojnego gościa, który co roku 6 grudnia wyrusza w swoją drogę. Jako jeden z wielu kontynuuje misję obdarowywania ludzi radością i dobrem, zapoczątkowaną przez świętego Mikołaja, biskupa z Miry. Tradycja dzielenia się z innymi drobnymi upominkami pielęgnowana jest w naszej szkole z radością. Dziś Mikołaj w asyście dwóch Aniołków wędrował od klasy do klasy. Rozdawał prezenty, ale przede wszystkim wywoływał uśmiechy na twarzach, sprawiał, że robiło się cieplej na sercu. Były podziękowania przygotowane przez dzieci wraz ze swoimi wychowawcami w formie piosenek, wierszy, a nawet w postaci laurek i słodkości.
Cieszy się ten, który coś otrzymuje, ale jeszcze wiekszą radość sprawia fakt dzielenia się. Warto pamiętać o tym każdego dnia. Dziękujemy za wszystkie prezenty i zachęcamy do kontynuowania misji świętego Mikołaja na codzień.