Dnia 14 września 2022 roku, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja wielka i mała ojczyzna” organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe. Wyróżnienie z rąk Sekretarza Stanu i Pełnomocnika Rządu do spraw rozwoju i umiędzynarodowienia edukacji i nauki pana Tomasza Rzymkowskiego oraz Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych dr Pawła Pietrzyka odebrał Bartosz Lipski z kl. VII a.
Bartosz znalazł się w gronie 15 osób wyróżnionych z ponad 100 prac które przeszły do etapu ogólnopolskiego, oraz był zwycięzcą etapu wojewódzkiego.
Program uroczystości obfitował w różne ciekawe wydarzenia- mieliśmy możliwość zwiedzania Pałacu, oraz uczestniczenia w rekonstrukcji kulinarnej pod okiem Szefa kuchni pałacowej pana Macieja Nowickiego.
Konkurs umożliwił dotarcie do wielu ciekawych dokumentów, odszukanie przodków do początku XVIII w, oraz zaangażował całą rodzinę do poszukiwania wspomnień i pamiątek.

Konkurs skierowany jest do uczniów szóstych klas więc zachęcamy do udziału.
A Bartoszowi gratulujemy sukcesu.