Październik jest miesiącem szczególnej troski o zwierzęta. Koło wolontariatu w tym roku zainicjowało akcję pomocy rzeczowej dla zwierząt, które od lat mieszkają w Schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5. Cały miesiąc zbieraliśmy dary: koce, ręczniki (do wyściełania boksów zwierząt), gryzaki, maskotki do zabawy dla nich, a także karmę.
Uczniowie z klasy 3a postanowili szczególnie włączyć się w zbiórkę na rzecz schroniska organizowaną na terenie naszej szkoły. Samodzielnie przygotowali gryzaki dla psów. Najpierw wycięli dwa paski materiału, a następnie starannie zszyli. Dla niektórych to było pierwsze spotkanie z igłą i nitką. Efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że samodzielnie wykonane zabawki umilą psiakom czas spędzany w samotności i zaspokoją ich naturalną potrzebę gryzienia. Bardzo dziękujemy Rodzicom za dostarczone materiały oraz Siostrze Urszuli za cenne wskazówki podczas pracy.
Dziękujemy wszystkim uczniom za hojnie przynoszone „prezenty”: ciepłe okrycia dla chorych zwierzaków, wiele osób przynosiło karmę (uzbieraliśmy jej kilkanaście kilogramów).
Wszystkie dary zostały zawiezione do schroniska przez opiekuna koła wolontariatu (p. Katarzynę Jaworską) w dniu 03.11.2020.
Każdemu z Was, kto czynnie włączył się w akcję, pracownicy schroniska serdecznie dziękują, w imieniu swoim i swoich podopiecznych czworonogów.