Wrześniowy czas minął w świetlicy intensywnie. Po powrocie z wakacyjnej przerwy na nowo uczymy się organizacji czasu, zasad, a przede wszystkim poznajemy siebie i innych.
Do naszego grona dołączyli pierwszoklasiści, a także nowi nauczyciele.
W nowym roku szkolnym w świetlicy pojawił się nowy plan zajęć. Poniedziałki należą do ekspertów- uczniów bądź nauczycieli, którzy dzielą się wiedzą, umiejętnościami, pasjami. Wrześniowi eksperci przeprowadzili już bardzo ciekawe zajęcia o dinozaurach, owadach i mózgu. A październikowa lista oczekujących ekspertów jest już zapełniona:) Poniedziałek to też dzień z książką.

We wtorki odbywają się nowe zajęcia senso- motoryczne, w czasie których poznajemy, jak funkcjonują nasze zmysły. Uczymy się samoregulacji. W ruch idą też przeróżne sprzęty, na których ćwiczymy koordynację ruchową i świetnie się bawimy:) We wtorki możemy również rozwijać się artystycznie podczas zajęć plastycznych.

Środy bajkowo- filmowe do czas dla miłośników kina. W czwartki natomiast odbywają się zajęcia, nazwane przez uczniów „Dobre zachowanie- dobre wychowanie”. W tym roku będziemy uczyć się, jak kształtować w sobie pozytywne nawyki szczęśliwego dziecka. Wiemy już, że każdy jest „kowalem swojego losu” i każdy sam odpowiada za swoje wybory. Nawet wtedy, gdy nudzi się.

Piątki są chyba najbardziej oczekiwanym przez dzieci dniem. Wtedy bowiem można przynosić swoje ulubione zabawki:)

Codziennie, jeśli tylko pogoda pozwala, wychodzimy na nasz teren rekreacyjny i boisko szkolne, aby zaspokoić naturalną potrzebę ruchu i nawiązywać relacje z rówieśnikami. To bardzo potrzebny i wartościowo spędzony czas.