Czerwiec mijał w świetlicy przede wszystkim w oczekiwaniu nadchodzących wakacji. W pierwszym tygodniu zajęć związanych z modą, po wyjaśnieniu co właściwie oznacza słowo „moda”, zabraliśmy się za projektowanie strojów na Lato 2017. W tym sezonie królować będą ciepłe, pastelowe kolory. Świetlicowi projektanci stawiali na oryginalność, wygodę z jednoczesną dozą elegancji proponowanych strojów. Poznaliśmy też rodzaje tkanin, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Skąd właściwie pochodzi jedwab?”.
W kolejny tydzień tematyczny weszliśmy z „mocą wyobraźni”, która najbardziej ujawniła się w części praktycznej zajęć. Podczas „Olimpiady kreatywności” wykonywaliśmy zadania, wymagające nie tylko pomysłowości i wyobraźni, ale również współpracy w zespole, komunikatywności, a nawet adaptacji do zmiany i odporności na czynnik czasu. Wiemy już, która część mózgu odpowiada za wyobraźnię. Sprawdzaliśmy też jak słowa, usłyszane podczas słuchowiska oraz obraz działają na rozwijanie naszej wyobraźni.
„Środa z książką” dla wielu stała się świetlicowym rytuałem, na który co tydzień czekali wierni fani słowa czytanego, a w czerwcowym kinie czwartkowym obejrzeliśmy filmy związane z naszymi zajęciami tematycznymi. Film pt.”Wakacje Mikołajka” wprowadził nas w prawdziwie wakacyjny nastrój. Po jego projekcji już prawie spakowani wyruszaliśmy na wyprawy pełne niezapomnianych przygód.
W czerwcu nie brakowało również aktywności ruchowej, do której nie trzeba było nikogo namawiać.
Ostatni tydzień upłynął pod hasłem „Bezpiecznych wakacji”, abyśmy zdrowi, pełni energii i z jeszcze większą „mocą wyobraźni” wrócili we wrześniu do szkoły, czego wszystkim życzymy! A tymczasem cieszmy się nadchodzącym czasem w pełni zasłużonego odpoczynku.