Czerwiec minął nam w świetlicy klas I-III bardzo szybko i ciepło. Wręcz gorąco, zwłaszcza w ostatnim tygodniu.
W pierwszym tygodniu mówiliśmy o zwierzętach egzotycznych. Zastanawialiśmy się nad tym, czym różnią się od dzikich zwierząt, czy żyją w naszym kraju. Mogliśmy je obejrzeć podczas prezentacji, dowiedzieć się jak wyglądają, czym się żywią i jak są groźne. Kalambury i wykonane przez nas rysunki zwierząt egzotycznych przybliżyły nam jeszcze bardziej tą tematykę. W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek tworzyliśmy wraz z p. Małgorzatą Szponar – bibliotekarką, stronę tytułową Świerszczyka, jak i inne podstrony. Nasze prace prezentowane były na korytarzu przy sali modlitewnej. Książkę „Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek” przeczytała nam babcia jednego z uczniów, która opowiedziała nam również o czytanych przez nią w dzieciństwie książkach.
Temat drugiego tygodnia dotyczył budowy ludzkiego ciała. Poprzez quizy, mapę skojarzeń i rozmowę kierowaną poznaliśmy układy jakie mamy w swoim ciele. Tematy ciekawe i niekiedy zaskakujące. Film „Było sobie życie” dobrze wpisał się w temat tygodnia. Jedna z uczennic klasay 3a, Maria Rytych, w ramach zakończenia tutoringu pokazała nam, jak zrobić popcorn. Było smacznie i wesoło. I jak przystało na lato codziennie wychodziliśmy na nasz szkolny plac zabaw, gdzie ćwiczyliśmy niemal każda dyscyplinę sportową. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do szkoły. Lato w swoich kolorach mogliśmy wszędzie zobaczyć, a szczególnie w pięknym, urszulańskim ogrodzie.
Ostatni tydzień roliu szkolnego upłynął nam na oglądaniu „Maszyny zmian” oraz „Księcia Kaspiana”. Kto chciał, mógł wybrać czytanie czasopism, komiksów lub innych pozycji książkowych, a gry stolikowe były zawsze pod ręką.
Mamy nadzieję, że czas spędzony w świetlicy minął dzieciom w tym roku szkolnym ciekawie, radośnie i pożytecznie. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!