Dwudziesty drugi lutego dla każdej harcerki i harcerza to dzień wyjątkowy – w tym dniu, przypada rocznica urodzin Roberta Baden-Powella który jest założycielem skautingu. Przez skautów na całym świecie w dniu tym obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej.
W naszej szkole tego dnia każdy mógł poczuć się jak skaut. W czasie porannej modlitwy prosiliśmy o łaskę wierności Przyrzeczeniu Harcerskiemu. Kilka godzin później uczniowie klas 4-7 wzięli udział w grze przygotowanej przez harcerki i harcerzy z klas 6 i 7 pod okiem p. Olgi Doleckiej. W kilkuosobowych zastępach uczestnicy gry przystępowali do przeróżnych zadań. Mogli przekonać się, że rozkładanie namiotu to niełatwa sztuka, a pakowanie plecaka na obóz zdecydowanie wymaga zdrowego rozsądku. Uczniowie musieli wykazać się znajomością leczniczych właściwości ziół (a właściwie umiejętnością wyszukiwania takich informacji) oraz udzielania pierwszej pomocy np. przy złamaniu. W szkole pobrzmiewały gwizdy, można było zauważyć też błyski – wśród zadań znalazło się również nadawanie i odbieranie wiadomości alfabetem Morse’a. Dla niektórych zastępów najtrudniejszym zadaniem okazało się ułożenie układu choreograficznego do wybranej piosenki. Z harcerskimi pląsami i szyframi mogli zapoznać się również uczniowie klas młodszych. Mówiąc krótko: to był dzień pełen wrażeń! Każdemu z zadań przyświecała myśl Roberta Baden-Powella Teraz możecie uczynić to co jest głównym obowiązkiem skauta, mianowicie pomóc tym, co się znajdują w potrzebie, wszelkim sposobem jaki jest w waszej mocy.
Zastępy wykazały się ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem. Niektóre zrealizowały część zadań, inne wykonały każde z nich. Ostatecznie jednak najbardziej liczy się to, że nasi młodzi podopieczni współpracowali, zdobywali umiejętności, mobilizowali się do działania naprawdę dobrze się przy tym bawiąc.
Ogromne brawa należą się harcerkom i harcerzom z klas 6 i 7, którzy włożyli czas, siły i często również swój aktorski potencjał, by gra była atrakcyjna dla ich kolegów i koleżanek. Bardzo dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu gry p. Annie Karze, p. Janowi Wierzbickiemu, s. Monice Orzechowskiej oraz p. Małgorzacie Szponar.