Dnia 12 maja 2014 r. w naszej szkolnej bibliotece gościliśmy mamę Jadzi Jaksim z kl. 2b. Mama Jadzi przeniosła nas w magiczny świat książek. Podzieliła się z nami swoją ulubioną książką z dzieciństwa, była to „Malutka czarownica” autorstwa Otfrieda Preusslera. Urocza powieść, pełna czarów i niezwykłych przygód, która przeczytana w dzieciństwie zostaje w nas na całe życie.
Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie Malutkiej Czarownicy, były tak zaciekawione książką, że chciały tylko słuchać i słuchać…Zapomniały o całym świecie. A z bibliotecznych półek znikły wszystkie egzemplarze…
Mamie Jadzi serdecznie dziękujemy za tak owocne spotkanie i zapraszamy na kolejne.

,

Kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie łączy pokolenia” już za nami. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać poezji w wykonaniu dziadka Lidii Orlik – Krzyżanowskiej, uczennicy klasy 4a. Nieznane dzieciom utwory Jana Brzechwy takie jak „Baśń o stalowym jeżu”, „Pan Drops i jego trupa” czy „Za króla Jelonka” wzbudziły wiele entuzjazmu zwłaszcza wśród chłopców.
Pan Józef Krzyżanowski zachęcił nas również do przeczytania „Przygód Sindbada Żeglarza” i „Księgi dżungli”.
Dziękujemy za spotkanie a wszystkich czytelników zachęcamy do odwiedzania biblioteki.

,

Dnia 14 maja 2014 r w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne międzypokoleniowe głośne czytanie. Odwiedziła nas babcia Adama Staniszewskiego z kl. 2a. Babcia Adasia zainteresowała nas książką Martyny Wojciechowskiej pt. „Zwierzaki świata”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o zwierzętach mieszkających w Indiach i Afryce. Słuchając historii szczura o imieniu Balgir stwierdziły, że mogłyby się nawet z nim zaprzyjaźnić…
Babci Adasia bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

,

To już ostatnie spotkanie w naszej szkolnej bibliotece z cyklu „Czytanie łączy pokolenia”. Gościem spotkania był p. Piotr Plisiecki – tata naszych szkolnych kolegów Jasia i Wojtka. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy fragmentu książki pt. „Latający detektyw” szwedzkiego autora Ake Holmberga. Główny bohater powieści Sventon jest najsprytniejszym detektywem w Szwecji. Niestety, wie o tym tylko on sam, a dzwonek do drzwi w jego biurze oznacza zwykle sprzedawcę sznurowadeł. Nieoczekiwanie Sventon otrzymuje zlecenie rozwiązania intrygującej zagadki i wchodzi w posiadanie latającego dywanu.
Nie zdążyliśmy się dowiedzieć czy ten niezwykły przedmiot pomoże mu schwytać złoczyńców, więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sięgnięcia po książkę.
Panu Piotrowi Plisieckiemu i wszystkim Gościom, którzy w ostatnich dniach odwiedzili bibliotekę dziękujemy za chwile spędzone na wspólnym czytaniu.
Zachęcamy wszystkich dorosłych do głośnego czytania dzieciom, ponieważ ma ono magiczną moc. Czas ten pogłębia więzi, sprzyja rozmowom, jest podstawą dobrych kontaktów z ludźmi, zapewnia rozwój intelektualny, psychiczny i moralny. Czytając pomagamy w doskonaleniu umiejętności językowych, pamięci i wyobraźni.