5 lutego obchodzony był międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem:”Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Do tej inicjatywy przyłączyła się również świetlica dla klas 1-3. Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym, jakie korzyści przynosi nam Internet. Wspólnie ustaliliśmy zasady bezpiecznego korzystania z niego. Zwróciliśmy uwagę na pułapki i zagrożenia. Efektem pracy w grupach były plakaty, na których zamieściliśmy najważniejsze informacje. Obejrzeliśmy też film edukacyjny, który zwracał uwagę na problem zagrożeń związanych z uzależnieniem się od gier komputerowych. Nasi uczniowie doszli do bardzo ważnego wniosku, że nic nie zastąpi relacji z drugim człowiekiem. W realnym świecie można się równie dobrze bawić, a może nawet lepiej.

Zachęcamy również rodziców, aby jak najczęściej poruszali temat korzystania z Internetu podczas codziennych rozmów z dziećmi, młodzieżą. Im więcej rozmawiamy, tym więcej wiemy, co dzieje się w wirtualnym świecie. Polecamy pomocne narzędzie do ustalenia zasad korzystania z Internetu pod linkiem:https://domowykodeks.pl/ Bardziej zainteresowanych tematem przyczyn nadużywania smartrfonów przez dzieci i młodzież oraz tym, co może zrobić zaniepokojony rodzic odsyłamy do badań Fundacji Dbam o Mój Z@sięg:https://dbamomojzasieg.com/jakie-czynniki-sprawiaja-ze-dzieci-i-mlodziez-nadmiernie-przywiazuja-sie-do-smartfonow/