Każdego roku, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu swoje święto mają wszystkie osoby związane z nauczaniem. Początku należy upatrywać aż w XVIII wieku, gdy po pierwszym rozbiorze powołano Komisję Edukacji Narodowej, która miała zorganizować szkolnictwo w kraju. Tę organizację uznaje się za pierwsze swego rodzaju ministerstwo oświaty. Było to duże osiągnięcie.
W naszej szkole również odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. We wszystkich oddziałach zorganizowano część artystyczną oraz świętowano z nauczycielami w klasach. W przygotowanie programów słowno-muzycznych zaangażowało się koło wokalne, koło gitarowe i koło taneczne oraz ich opiekunowie – p. Anna Kapica – Świstak, p. Dominik Kosiorek i p. Justyna  Gieroba. W klasach I-III, również przy pełnym zaangażowaniu koła wokalnego i plastycznego miał miejsce uroczysty apel i nie zabrakło piosenki, którą prezentujemy w linku poniżej. Dużym uznaniem cieszyła wyjątkową galerię portretów nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Podczas porannego apelu świętowaliśmy również urodziny Klary O. Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom i słodki upominek od Siostry Dyrektor. Ostatnim punktem byłą Msza Święta.

Zarówno Eucharystia jak i części artystyczne odbyły się z podziałem na odpowiednie grupy, wszystko ze względu na obostrzenia. Wszystkim pracownikom oświaty pragniemy złożyć najlepsze życzenia, siły i wytrwałości w procesie nauczania i wychowywania.

Występ klas I-III:  pobierz link do filmiku