Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ – w organizacji pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają z dziesiątek języków. Angielski, wspólnie z pięcioma językami, umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie.

Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare’a.

Język angielski jest językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie – według najnowszych spisów komunikatywnie posługuje się nim od 1,2 do 2 miliardów osób.

Ponadto, jest to język urzędowy wielkiej liczby państw, jak również język operacyjny wielu oficjalnych instytucji.

Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina – dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

Dzień Języków Obcych to impreza odbywająca się cyklicznie w naszej szkole. W tym roku szkolnym, z uwagi na zdalne nauczanie ma ona nieco inny wymiar. Uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w stworzenie prezentacji multimedialnych na temat  różnych języków świata. Pokazali tym samym, że nawet siedząc w domu, można stworzyć coś kreatywnego a współpraca możliwa jest na odległość.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji oraz niespodzianka- quiz wiedzy Kahoot!

Życzymy powodzenia!