W naszej szkole, w dniu 18 czerwca, odbył się Dzień Języków Obcych, w którym uczniowie klas 4-6 mieli okazję zgłębiać wiedzę o różnych krajach oraz ich językach. Każda klasa zajęła się jednym z wybranych krajów: Wielką Brytanią, Szwajcarią, Włochami, Hiszpanią, Australią i Francją.

Uczniowie przygotowali dekoracje nawiązujące do kultury i symboliki danego kraju. Klasy były przystrojone flagami, plakatami i innymi charakterystycznymi elementami, tworząc unikalną atmosferę. Dzieci zaprezentowały także tradycyjne potrawy, takie jak angielską herbatkę five o’clock, szwajcarskie fondue, włoską pizzę, hiszpańską kiełbasę, australijskie owoce oraz francuskie croissanty.

Każda klasa przygotowała również prezentację, w której uczniowie opowiadali o historii, kulturze i ciekawostkach dotyczących swojego kraju. Nie zabrakło także podstawowych zwrotów w języku obcym, co umożliwiło uczniom praktyczne ćwiczenie nowego słownictwa.

Jury w składzie: pani Katarzyna Podkowa, pan Mateusz Dąbrowski oraz pan Michał Łuczak, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:
1 miejsce- klasa 5b
2 miejsce- klasa 5a
3 miejsce- klasa 4a

Gratulujemy!

Klasy siódme i ósme zabrały nas w podróż kulinarna do Niemiec, Włoch, Francji oraz krajów hiszpańskojęzycznych. Skosztowaliśmy dań oraz poznaliśmy kulturę żywieniową tych części świata. Następnie odbyło się karaoke piosenki obcojęzycznej.

Dzień Języków Obcych był nie tylko świetną okazją do nauki, ale również doskonałą zabawą. Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania różnorodnych kultur, co wzbogaciło ich wiedzę i rozwinęło zainteresowania. Wspólne przygotowania i prezentacje zacieśniły więzi między uczniami i nauczycielami, tworząc niezapomniane wspomnienia.

Fotorelacja