Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli film o wycieczce po Londynie i  zaprojektowali mini przewodnik po stolicy Anglii, prezentując w nim ważniejsze miejsca do odwiedzenia takie jak Big Ben, London Eye oraz Rower Bridge. Trzeba pogratulować maluchom ogromnej wiedzy na temat Londynu.

W klasach 4-8 miał miejsce konkurs stoisk tematycznych poświęconym krajom anglojęzycznym oraz hiszpańskojęzycznym. Dzięki inwencji naszych podopiecznych można było poleżeć na leżaku pod kubańską palmą i spróbować bezalkoholowego mojito, pochodzić po australijskiej plaży czy zjeść hamburgera w amerykańskim barze. Całość umilały występy nawiązujące do kultury danego kraju przygotowane przez niektóre klasy. Ostatecznie zwycięzcą okazała się klasa 7b z motywem kubańskim. W konkursie na najlepszy występ zwyciężył pokaz kubańskiej salsy przygotowany przez dwie uczennice tej klasy.

Z powodu wcześniejszego zakończenia roku szkolnego tegoroczny Dzień Języków Obcych połączony był z Dniem Sportu, w efekcie czego nie odbył się coroczny konkurs piosenki angielskiej i hiszpańskiej. Drodzy śpiewający, nie traćcie nadziei! Już za rok będziecie mieli okazję się wykazać!

Dziękujemy p. Bożenie Szypule, p. Klaudii Deryło, p. Justynie Cichosz-Buskiej, p. Katarzynie Dłubacz, p. Urszuli Czarskiej i p. Janowi Wierzbickiemu za zorganizowanie dzisiejszego językowego święta!