klasa 6b

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami świętowali spędzając czas na wycieczkach i ciekawych wyjściach.

Uczniowie z klasy 1a i 2b w dniu dzisiejszym uczestniczyli w zajęciach w Jarmarku Lubelskim. Była mowa o ptakach – ich powrotu, zachowań w czasie godów oraz budowy gniazd. Własnoręcznie wykonały  kolorowe kalejdoskopy oraz zagniotły ciasto i upiekły cebularze. Nie zabrakło zabawy i słodkiego upominku od babci Ali z klasy 2b.

Uczniowie z klasy 1b pierwszego dnia wiosny poszukiwali jej oznak w Poleskim Parku Narodowym. Już na samym początku dostrzegli pierwsze wiosenne kwiaty – przylaszczki, które stworzyły między drzewami piękny fioletowy dywan. Były i motyle, głośny śpiew żurawi i wierzbowe kotki. Wędrówka po lesie zakończyła się wspólnym ogniskiem.

Klasa 2a wybrała się do Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnego Kids Club w Lublinie. Najodważniejsi uczniowie korzystali ze ściany wspinaczkowej, a reszta oddała się wspólnym zabawom integracyjnym. Uczniowie wraz z wychowawca Agnieszką Golec i panią Joanną Świątkowska udali się także na długi spacer przez centrum miasta.
Klasy 3a i 3b pierwszy dzień wiosny postanowiły powitać w filharmonii, dowiedzieli się o czym szepczą drzewa i jak obudzić z zimowego snu zwierzęta w muzycznym zoo. Przewodnikami muzycznej podróży była rodzina instrumentów dętych drewianianych oraz ich blaszany przyjaciel. Był również spacer, wizyta na placu zabaw i pizza dla klasy 3b, a dla 3a opcja słodka – pączki na Krakowskim Przedmieściu.
Znaczną część tego dnia klasa 4a spędziła w Manii Skakania – doskonaląc przewroty i skoki we wszelkie możliwe strony. Najlepsza pizza w Lubinie wzmocniła siły, by po spokojnym spacerze podjąć jeszcze szereg aktywności ruchowych w Parku Ludowym.

,,Odkryj Lublin z mapą” gra miejska w której udział wzięła klasa 5b. Podczas zabawy uczestnicy mieli za zadanie przejść trasę odnajdując po drodze wyznaczone punkty, wyszukując wskazówki i odpowiadając na pytania. Świetna okazja żeby wspólnie spędzić czas i lepiej poznać historię Lublina.

Klasa 6b spędziła ten dzień w Młynie Hipolit. Podziwiali zbiory minerałów, skamieniałości
i meteorytów. Atrakcją była gra terenowa, która wymagała zaangażowania nie tylko sił fizycznych, ale również wysiłku umysłowego. Dłuższy spacer, wspólne ognisko i wizyta
w planetarium była swietną okazją do integracji klasowej.

Klasy 8a i 8b wybrały się do kina na film o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Jak na pierwszy dzień wiosny nie mogło zabraknąć spaceru, a ciesząc oczy podziwiali wystawę „Wiosna” prezentowaną w Ratuszu.