22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Dzień Ziemi 2018 przebiega pod hasłem Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem. Nasza szkoła przyłącza się do tego wydarzenia. W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w lekcji pokazowej w ramach Kampanii prowadzonej przez PGNiG: Rodzice i dzieci powietrze bez śmieci. Pan Radosław Brzózka – ambasador akcji – w obrazowy sposób pokazywał uczniom co to jest smog, opowiedział o zanieczyszczeniu środowiska i o walce z nim. Na zakończenie spotkania uczniowie dostali dyplomy i drobne upominki od prowadzących zajęcia.
Klasy 4-6 natomiast oglądały filmy przyrodnicze, których celem było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z działalności człowieka. Uczniowie klas siódmych, aby dać przykład młodszym kolegom, wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci sprzątały teren przyszkolny. Niestety worki szybko zapełniły się różnymi skarbami.
To jeszcze nie koniec atrakcji związanych z Dniem Ziemi. W przyszłym tygodniu starsze klasy zapraszają klasy młodsze na przyrodnicze lekcje pokazowe.