Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:
• ponad 200 języków europejskich,
• 24 języki urzędowe UE,
• około 60 języków regionalnych i języków mniejszości, wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych. Klasy od 4 do 6 mogły wziąć udział w grze, która polegała na dopasowaniu wyrazu „Cześć” do odpowiedniego kraju. Klasy 7 wysłuchały wykładu Pana Sergiusza Kuczyńskiego, wykładowcy z UMCS, o różnych sposobach uczenia się języków oraz o wartościach, jakie niesie ze sobą bycie poliglotą. Klasy 1-3 oraz 4-8 wzięły udział w konkursie plastycznym „Podróże po Europie”
Na lekcjach języka angielskiego rozwiązywane były quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu oraz kreatywne spojrzenie na idiomy.

Najciekawsza atrakcja odbyła się na koniec dnia- fotobudka z językowym akcentem. Zapraszamy do galerii zdjęć.