Dnia 22 maja klasa 6a wraz z wychowawczynią s. Haliną Bobkowską, s. Marią Anną Gumułą oraz p. Małgorzatą Król wyruszyła na klasową wycieczkę. Podczas podróży wszystkim dopisywał dobry humor. W autokarze oprócz śmiechu słychać też było piosenki z różnego repertuaru. Pierwszym etapem wycieczki była Wieliczka. Główną atrakcją turystyczną Wieliczki jest znana w całej Europie Kopalnia Soli Wieliczka. Jest to jedyny obiekt górniczy na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. To unikalne miejsce nie jednej osobie zaparło dech w piersiach! Wykute w soli komory, niesamowite podziemne jeziora i solne rzeźby wyglądały pięknie. Przeszliśmy przez blisko 3 km krętych korytarzy. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych historii i legend. Jedną z nich była legenda o św. Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. To wszystko mogliśmy obejrzeć ponad 135 metrów pod powierzchnią ziemi. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do miejsca noclegowego w miejscowości Ząb, z której pochodzi nasz słynny polski skoczek Kamil Stoch.
Drugiego dnia wycieczki zaraz po śniadaniu gotowi na nowe wrażenia udaliśmy się do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Górską wędrówkę rozpoczęliśmy łagodnym szlakiem na Rusinową Polanę, z której  można zobaczyć niesamowitą panoramę Tatr. Następnie dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Później przeszliśmy głównym deptakiem miasta – Krupówkami, gdzie uczniowie mieli możliwość zakupić pamiątki. Wieczorem nie zabrakło wspólnych zabaw przy ognisku.
Trzeci dzień był równie intensywny jak dwa poprzednie. Po śniadaniu udaliśmy się do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandii w Zatorze. Na obszarze o powierzchni 26 hektarów czekały na nas różne atrakcje. Park jest podzielony na 4 strefy zabaw: Bajkolandię dla najmłodszych, Familijną dla rodzin, Ekstremalną dla młodzieży oraz Water Park – idealne miejsce na upalne dni. Ponieważ pogoda nam dopisała, skorzystaliśmy z każdej strefy, wybierając atrakcje według uznania. Jednak najliczniejsza grupa dzieci odwiedziła sektor ekstremalny, bo to prawdziwe wyzwanie pełne adrenaliny i szalonych przygód. Wszyscy byli zachwyceni! Ostatnim przystankiem trzeciego dnia naszego wyjazdu była Kalwaria Zebrzydowska z klasztorem oo. Bernardynów iraz sanktuarium pasyjno-maryjne.
Czwartego dnia, kulminacyjnym punktem wycieczki było papieskie miasto – Wadowice. Zwiedziliśmy nowoczesne muzeum w domu rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II. Po chwilach refleksji i sporej dawce informacji …  otrzymaliśmy chwilę ”dla ciała”, czyli papieskie kremówki.
Strudzeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domu. To była wspaniała wycieczka i już czekamy na kolejną!