GRUDZIEŃ 2016

0
326

Tegoroczny grudzień powitał nas piękną zimową aurą. Mogliśmy się cieszyć zabawami z udziałem śniegu. Na boisku szkolnym powstawały rzeźby śniegowych bałwanów, jak również płaskorzeźby aniołków… wedle uznania i pomysłowości naszych dzieci. Wyjątkowo w tym sezonie polubiliśmy bitwę na śnieżki. Niektórzy także znaleźli frajdę w wynajdywaniu zamrożonych oraz pokrytych lodem roślin – prawdziwi mali odkrywcy!
A w świetlicy, podczas zajęć tematycznych poświęciliśmy więcej uwagi tematom takim jak świat wartości typu prawda, dobro i piękno. Próbowaliśmy zrozumieć dlaczego wyżej wymienione wartości są tak ważne w życiu człowieka. Następnie zatrzymaliśmy się na chwilę nad naukowym i literackim zagadnieniem dotyczącym końca świata. Tak między wierszami zdradzimy Wam, że temat ten podsunęły same dzieci – najwyraźniej bardzo zainteresowane zgłębianiem wiedzy z tejże dziedziny.
Koniec grudnia spędziliśmy dość tradycyjnie dekorując świetlicę świątecznymi ozdobami oraz rozmawiając na temat tradycji bożonarodzeniowych.
I tak zakończyliśmy Stary Rok 2016. Jesteśmy pełni nadziei, że Nowy 2017 Rok będzie dla nas równie owocny co poprzedni.