Dnia 15 listopada 2014 r. spotkali się w Berlinie laureaci II Międzynarodowego Konkursu Literackiego Młodzież pisze wiersze. Wśród nich są aż trzy uczennice z naszej szkoły (w tym dwie ubiegłoroczne absolwentki), które jeszcze w czerwcu wzięły udział konkursie w kategorii: wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez dzieci mieszkające w Polsce, do lat 14. Z radością informujemy, że I miejsce zdobyła po raz drugi (!) Martyna Osmałek za wiersz Wystraczy być, a II miejsce przypadło (także po raz drugi) Julii Teresie Pawłowskiej, tym razem za wiersz Wy-grać swoje szczęście. Wyróżnienie natomiast zdobyła Zofia Ciesielska z kl. 5b za wiersz Dom.
Warto wspomnieć, iż na konkurs wpłynęło aż 277 prac uczniów z Niemiec, Polski oraz Luksemburga, tym bardziej gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu gali laureaci konkursu uczestniczyli w warsztatach pisarskich. Przy okazji pobytu w Berlinie zwiedzili Reichstag, zamek w Charlotenburgu, Muzeum Muru Berlińskiego – tuż po rocznicy jego zburzenia oraz byli na koncercie w Filharmonii Berlińskiej.
Kolejna edycja konkursu już niedługo!