Klasa 7 B bierze udział w cyklu warsztatów dotyczących zdrowego stylu życia, bycia
i higieny. Warsztaty prowadzi mama naszego ucznia – Pani Katarzyna Paplińska. Pierwsza część warsztatów odbyła się kilka tygodni temu na których uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje nasze ciało, jak działają hormony, co się dzieje z naszym ciałem kiedy dojrzewamy i co możemy zrobić aby sobie pomóc przetrwać ten trudny czas.
Pani Kasia opowiedziała nam o dezodorantach, o ich składach , na co zwracać uwagę kupując kosmetyk aby był zarówno pachnący, higieniczny ale przede wszystkim zdrowy
dla naszego organizmu. W dniu dzisiejszym przeszliśmy do części praktycznej i w naszej szkolnej pracowni własnoręcznie uczniowie przygotowywali antyperspiratny/dezodoranty. Nasze kosmetyki wykonane były z naturalnych składników, bez żadnych  sztucznych barwników, konserwantów, parabenów i sztucznych substancji zapachowych. Do produkcji  dezodorantów posłużyliśmy się jedynie produktami spożywczymi takimi jak soda, skrobia ziemniaczana, olejek cytrynowy i z drzewa herbacianego oraz olej kokosowy. Każdy uczeń zabrał do domu pudełeczko własnoręcznie wykonanego kosmetyku.

Przed nami warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania – będziemy robić zdrowe chipsy
i słodycze – już nie możemy się doczekać!