22 kwietnia 2021 roku odbyła się kolejna jubileuszowa XXX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs ten został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Konkurs trwał 90 minut. Uczniowie rozwiązywali zadania za pośrednictwem internetu, we współpracy ze Szkolnym Koordynatorem Konkursu p. Moniką Król. Z uwagi na brak kontroli w tym roku nie będą przyznawane nagrody, w zamian będą upominki dla uczestników którzy uzyskali najwyższą ilość punktów.

W kategorii Żaczek dla klas 1-2 można było zdobyć maksymalnie 105 pkt. Najbliżej tego wyniku był Franciszek Kopiński z klasy 1B .

W kategorii Maluch dla klas 3-4 można było zdobyć maksymalnie 120 pkt. Bardzo dobre wyniki otrzymali: Weronika Szkuat, Tymoteusz Roman i Paweł Ławnik z klasy 4A.

W kategorii Beniamin (dla klas 5-6) oraz Kadet (dla klas 7-8) maksymalna ilość punktów do zdobycia to 150. W tych kategoriach najlepsze wyniki w szkole uzyskali: Piotr Ławnik z klasy 6A, Aleksander Kita z klasy 6B, Antoni Wojtasik z klasy 5A, Klara Mrzewka i Teresa Niedźwiadek z klasy 8A, Zuzanna Cichosz z klasy 7B.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.