Miesiąc listopad, to czas zadumy, wspomnień, wyciszenia i głębszej modlitwy. Podczas zajęć świetlicowych wspominaliśmy naszych bliskich zmarłych. Dzieliliśmy się radami jak radzić sobie w trudnych sytuacjach po stracie kogoś bliskiego i jak się modlić w takich chwilach. Uczniów najbardziej ciekawiło czy ich bliscy, którzy odeszli są świętymi, a także czy oni sami będąc tu na ziemi mogą być świętymi? Wielokrotnie próbowali zdefiniować kto to jest święty i jak dążyć do świętości. Przy tym mieli bardzo dużo ciekawych pomysłów. Temat nieba, piekła, czyśćca jak również życia na ziemi nie tylko budził wiele emocji, ale także cieszył się dużym zainteresowaniem. Dlatego dzieci z dużym zaangażowaniem przedstawiały sylwetki swoich świętych patronów.
W tym miesiącu nie mogło również zabraknąć tematów związanych z historią naszego kraju. Wspólnie z uczniami wyjaśnialiśmy takie pojęcia jak: patriotyzm, kraj, ojczyzna, hymn narodowy, niepodległość czy wolność. Przybliżona również została sylwetka Józefa Piłsudskiego.
Z tak doniosłych i ważnych treści na chwilę odskoczyliśmy w bardzo lubiany świat dziecięcych zabawek i klocków lego – Star Wars. Aby w grudniu na nowo poruszyć tematy związane z wartościami, wiarą, naszym życiem i po raz kolejny pochylić się nad tajemnicą cudownego narodzenia niezwykłej Dzieciny.