Do szkoły wróciliśmy po feriach, wypoczęci, pełni wrażeń a opowiadaniom o przeżyciach feryjnych nie było końca. Z ogromnym zapałem zabraliśmy się do pracy, nauki i zabawy. W pierwszym tygodniu lutego chłopcy ochoczo uczestniczyli w zajęciach tematycznych, bowiem tematem tygodnia były gry zespołowe. Poznaliśmy sylwetki najwspanialszych piłkarzy świata, dowiedzieliśmy się ile goli strzelił Robert Lewandowski a ile Lionel Messi oraz który klub piłkarski zapłacił więcej za strzelca swojej drużyny. Nie obyło się również bez prezentacji najlepszych albumów z piłkarzami. Chłopcy w tym tygodniu pokazali klasę i grali fair play strzelając gole z wiedzy nie tylko o piłkarzach ale i o innych sportowcach i grach drużynowych. Brawo panowie tak trzymać! Na zakończenie tygodnia zwieńczeniem sportowych emocji była emisja filmu pt. „Kosmiczny mecz”, który nie tylko zgromadził licznie przed ekranem chłopców, ale również dziewczynki, które z ciekawością oglądały Michaela Jordana w akcji.
W drugim tygodniu role się odwróciły i to dziewczynki przejęły inicjatywę. Wbrew słowom piosenki „cóż wiemy o miłości, mając te naście lat?” to nasze świetliczanki dużo opowiadały o miłości, prezentowały to uczucie w pracach plastycznych i kartkach walentynkowych. W tym czasie poznaliśmy historię walentynek. Dowiedzieliśmy się, skąd przybyła do nas tradycja obdarowywania się czekoladowymi serduszkami, kwiatami i kartkami z życzeniami. W tygodniu miłości nie mogło zabraknąć animowanej bajki Disney „Zakochany kundel”.
Miesiąc luty zakończyliśmy z historią. Przypomnieliśmy nie tylko ważne fakty historyczne naszego kraju, ale również innych narodów. Dzieciom bardzo podobała się historia niedźwiedzia Wojtka z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii i z 2 Korpusu Polskiego, który podczas wojny pomagał polskim żołnierzom w noszeniu skrzyń z amunicją.
Jak co środę siostra Kinga porywała słuchaczy na cotygodniowe zajęcia z książką. Nasi czytelnicy przeżywali humorystyczne sytuacje z ”Hanią Humorek”, poznali jak ogromna może być przyjaźń między żyrafą i mrówką, a także towarzyszyli owcy i wilkowi w ich niezwykłych przygodach.
W tym miesiącu nie zabrakło również wyjść na dwór i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.