Miesiąc marzec upłynął nam w miłej atmosferze. Rozpoczęliśmy go tematyką związaną z grami planszowymi. Dzieci uwielbiają „planszówki”, dlatego w każdy czwartek, jak również w wolnych chwilach często korzystają z tej formy zabawy. Podczas tzw. „tygodnia gier planszowych” dzieci chętnie dzieliły się wiedzą z tej tematyki oraz stworzyły własne gry planszowe.
Kolejne tygodnie upływały w atmosferze wiosennej. Oprócz tematów podejmowanych na zajęciach, w ogrodzie szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Naszym oczom ukazywały się bielutkie przebiśniegi, fioletowe krokusy i inne wiosenne kwiaty. Nasłuchiwaliśmy śpiewu ptaków i obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie. Rozwiązywaliśmy wiele zagadek i rebusów o tematyce wiosennej.
W tym miesiącu pracowaliśmy również nad przygotowaniem kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony będzie na remont naszej szkoły. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w tę akcję. Dużą frajdę sprawiło im wicie palm i wieńców oraz robienie różnego rodzaju ozdób wielkanocnych.