Marzec w świetlicy upłynął nam w miłej i ciepłej atmosferze. Rozpoczął się w od szkolnych rekolekcji wielkopostnych, w których uczestniczyły w zadumie wszystkie nasze dzieciaki. Już w pierwszych dniach marca zaczęliśmy przygotowywać się do nadejścia wiosny strojąc i dekorując nasze świetlicowe sale w kolorowe ozdoby i wypatrywaliśmy wiosny na podwórku. Sprawdziło się jednak przysłowie „W marcu jak w garncu” – pogoda była różna,co jednak nie przeszkodziło nam aby spędzić na świeżym powietrzu choć kilka chwil – prawie każdego dnia nam się to udało!

Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęliśmy od tematyki kuchennej – dowiedzieliśmy się skąd pochodzą i jakie zastosowanie mają przyprawy, rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki i na chwilę przenieśliśmy się w polskie góry aby poznać żyjące tam zwierzęta.

Podczas wtorkowych zajęć z książką wysłuchaliśmy następujących opowiadań: „Tajemnica zaczarowanego klasera” D. Zawadzkiej i „Mali Bohaterowie” E. Gawryluk.

Na czwartkowych zajęciach „wychowawczych” podjęliśmy rozmowę na temat czasu wolnego i sposobu jego spędzania, omawialiśmy zasady prawidłowego zachowania w świetlicy i rozwiązywania sytuacji konfliktowych, jak również ćwiczyliśmy koncentrację uwagi. Marcowy „ekspert” – uczennica klasy 3b przygotowała ciekawe zajęcia pt. „Idole”.

Podczas piątków filmowo-bajkowych oglądaliśmy: „Meridę waleczną”, „Piotrusia Królika” i „Turbo”.

Poza kołami i zajęciami tematycznymi nie zabrakło również zabawy, odpoczynki i relaksu – jak w każdą środę dzieci mogły bawić się zabawkami przyniesionymi z własnego domu, budowaliśmy z klocków, czytaliśmy komiksy no i przede wszystkim królowały gry planszowe, karciane oraz szachy.

W ostatnim tygodniu marca rozpoczęliśmy również przygotowania do kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony będzie na potrzeby szkoły.