W dniu dzisiejszym w naszej szkole zorganizowany został Dzień Matematyki – Królowej Nauk. Jest to wspaniała okazja do pokazania jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa znajomość matematyki.

Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, a inni wręcz nie cierpią. Organizując Dzień Matematyki, daliśmy uczniom naszej szkoły możliwość utrwalenia i poszerzenia wiedzy zdobytej na lekcjach. Wdrażanie uczniów do samodzielnego, logicznego myślenia rozwija ich zdolności i zainteresowania, a także zachęca do dalszej edukacji matematycznej. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał, że  matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Dlaczego dzisiaj? Datę najbliższej niedzieli, 14 marca, możemy zapisać jako 3,14. Nasi uczniowie z pewnością wiedzą, że jest to przybliżenie liczby π. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć o niej czegoś więcej, zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji – kliknij  link tutaj

Czy już wiecie co to jest ludolfina? Zapraszamy do rozwiązania zagadki i odszyfrowania nazwisk wielkich matematyków – kliknij tutaj link

Starszym uczniom, przygotowującym się do egzaminu ósmoklasisty koledzy i koleżanki przygotowali prezentacje powtórzeniowe:
Figury geometryczne na płaszczyźnie – link
Bryły – link

Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się w organizację Dnia Matematyki!