W dniach 5-7 czerwca 2017 r. kasy szóste pod opieką swoich nauczycieli udały się na wycieczkę w Bieszczady.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili skansen w Sanoku, gdzie zostały przeprowadzone warsztaty kaligrafii dla chłopców i makramy, czyli wiązania sznurka w bransoletki lub koronki, dla dziewcząt. W Sanoku na rynku wszyscy ochłodzili się lodami i zapoznali z postacią malarza Beksińskiego, którego pomnik mogli zobaczyć przy rynku. Na koniec dnia uczniowie integrowali się podczas dyskoteki.
Drugiego dnia wycieczkowicze udali się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego by przejść do schroniska Chatka Puchatka i zdobyć najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę. Droga była ciężka i stroma a pogoda niepewna, przez co dodatkową atrakcję w postaci burzy w górach uczniowie przeżyli chroniąc się w schronisku. W tym dniu zwiedzili też Muzeum Przyrodniczo-łowieckie – Knieja. Wieczorem gry i zabawy na dworze m.in. strzelanie z łuku oraz integracja przy ognisku, gitarze i śpiewie, oczywiście nie zbrakło kiełbasek.
Trzeci dzień uczniowie zaczęli od przyjazdu do Polańczyka na rejs statkiem po Solinie, poznali konstrukcję korony zapory solińskiej, kupili pamiątki. Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku w Załużu.