W tegorocznym obozie narciarskim, który trwał od 13 do 19 lutego 2016 r. uczestniczyło aż 43 uczniów w wieku od 7 do 13 lat. Bardzo cieszymy się, że liczba chętnych na wspólny wyjazd do Kamiannej z roku na rok jest coraz większa.
Jak co roku, czas do obiadu spędzaliśmy na stoku. Była rozgrzewka, przypomnienie podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa i technik zjazdowych, po których każdy uczestnik obozu ze swoją grupą i instruktorem rozpoczynał długo oczekiwaną jazdę na nartach. Największe efekty kilkudniowej nauki mogliśmy obserwować u najmłodszych uczestników obozu (lub też trochę starszych, którzy podczas tegorocznego wyjazdu stawiali swoje pierwsze kroki na deskach), którzy ostatniego dnia pokonywali już taką samą trasę, jak ich starsi koledzy i koleżanki. W tym roku zdobywaliśmy szczyty w Kamiannej i Tyliczu.
Po kilku godzinach jazdy był czas na pożądny posiłek i zregenerowanie sił. Godziny popołudniowo-wieczorne mijały na wspólnych rozmowach, zabawach integracyjnych, malowaniu, grach planszowych, tenisie stołowym i nie tylko. Nie zabrakło też dobrego filmu. Jak co roku była możliwość wysłuchania historii miejscowego kościoła pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryii Panny, zwiedzenia Muzeum pasiecznictwa oraz zakupienia pamiątek w sklepie firmowym z miodami i różnymi wyrobami z wosku pszczelego.
Po dniach zimowych atrakcji na śniegu, zmęczeni, ale uśmiechnięci, wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich najbliższych.
Bardzo dziękujemy rodzicom i organizatorom wyjazdu za możliwość spędzenia wolnego czasu w dobrym towarzystwie i w tak atrakcyjny i aktywny sposób!