Uczniowie klasy 7a uczestniczyli dzisiaj w drugich warsztatach ekonomicznych „Od oszczędzania do inwestowania”, prowadzonych przez eksperta w dziedzinie finansów p. Mateusza Zająca.
Po przeprowadzonych warsztatach uczniowie już wiedzą, czym różni się oszczędzanie od inwestowania, znają zasady bezpiecznych płatności w internecie i płatności mobilnych, potrafią bezpiecznie korzystać z usług bankowych, m.in. z konta osobistego i karty debetowej, rozumieją, jak działa lokata i kapitalizacja odsetek, znają rolę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, potrafią określić zależność wysokości potencjalnego zysku i ryzyka z inwestycji, znają pojęcie dywersyfikacji jako podstawowej zasady bezpiecznego inwestowania, potrafią także rozpoznać oferty potencjalnych oszustów finansowych.
Po warsztatach uczniowie wypełnili ankietę ewaluacyjną oraz wspólnie przygotowali mapę najważniejszych pojęć poznanych na dzisiejszej lekcji ekonomii.

Tematy poruszane podczas zajęć to:
1. Oszczędzanie:
a. bezpieczeństwo oszczędności a inflacja,
b. osobiste konto bankowe,
c. bezpieczeństwo płatności w internecie i płatności mobilnych,
d. bezpieczne posługiwanie się kartami płatniczymi,
e. lokaty i kapitalizacja odsetek.
2. Inwestowanie:
a. zysk i ryzyko,
b. akcje na giełdzie,
c. dywersyfikacja – podstawowa zasada inwestowania.
3. Oszuści i piramidy finansowe.

Uczniowie klasy 8b uczestniczyli dziś w pierwszych warsztatach o tematyce ekonomicznej warsztatach pt. „Twoje pieniądze”.