29 września 2016 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole wszyscy nauczyciele i uczniowie przyłączyli się do tej akcji. Nasi młodsi uczniowie z klas 1-3 gościli u siebie na zajęciach swoje starsze koleżanki z klas szóstych. Uczennice przeczytały młodszym kolegom fragmenty książek Kajtkowe przygody oraz Solilandia t. 1 i 2. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów klas starszych z młodszymi. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów za co starszym koleżankom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Wśród klas starszych w tym dniu czytane były książki: Mali zwycięzcy: przygody dzieci w pustyni Szamo, Tomek w tarapatach, Wilczy szlak, Księga strachów, Misja profesora Gąbki, Słoń Birara.
Przy okazji dzisiejszego dnia zachęcamy wszystkich do czytania książek, czasopism, gazet. Pamiętajmy, że czytanie to też wspaniały sposób na nudę w deszczowe jesienne dni. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, ułatwia naukę. Czytanie ma wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weźmy do ręki książkę!