PAŹDZIERNIK 2015

0
754

Za nami miesiąc październik, więc przyszła pora na małe podsumowanie tego, co udało nam się wspólnie dokonać.
Po tym jak „pierwszaki” zaadaptowały się w szkole i ślubowały być wzorowymi świetliczakami, a „starszaki” przypomniały sobie wszystkie zasady dobrego funkcjonowania przeszliśmy do realizacji bardziej przyjemnych tematów, które z założenia mają rozwijać nasze zainteresowania i poszerzać wiedzę ogólną.
I tak, miesiąc październik rozpoczęliśmy tematem przyrodniczym szukając ciekawostek o lesie i drzewach. Udało nam się nawet pewne dary natury uzbierać na jesienną wystawkę w świetlicy. Niestety orzechy nie miły szansy przetrwania, ponieważ są zbyt… smaczne. Ale nie ma tego złego – wiemy już, że dzięki spożywaniu orzechów rośniemy w potencjał intelektualny.
Następnym przedmiotem, któremu poświęciliśmy nieco uwagi były gady i płazy. Temat ten okazał się pasją wielu świetliczaków, dzięki czemu nasze świetlicowe zajęcia tematyczne owocowały w coraz bardziej szczegółowe informacje z dziedziny życia tych zwierząt. Nawet film przyrodniczy oglądaliśmy w takim skupieniu, że niejedna bajka nie cieszyła się takim zainteresowaniem.
W dwóch następnych tematach świetnie odnaleźli się chłopcy, choć i dziewczynki starały się znaleźć dla siebie co nieco. Mowa o robotyce i piłce nożnej. Chyba nie trzeba dodawać, jak ciekawa to jest problematyka. Możemy tylko usprawiedliwić nieobecność niektórych uczniów na innych zajęciach dodatkowych… no cóż – siła wyższa zainteresowań.
Jeszcze jeden temat przypadł nam na październik. Mówiliśmy o starożytności i jej cywilizacjach. Z pomocą w usystematyzowaniu wiedzy przyszli nam Asteriks i Obeliks. A nad poszerzeniem znajomości mitów greckich czuwał Grzegorz Kasdepke.
W listopadzie znów pojawi wiele różnorodnych tematów z dziedziny przyrody, kultury, historii i sztuki. W każdym tygodniu co innego. Dla każdego coś miłego i ciekawego.