W dniach 31 maja – 8 czerwca 2014 r. klasy szóste wraz z Siostrą Dyrektor – s. Esterą Grzegorek i Wychowawcami – s. Marią Magdaleną Masłoń oraz p. Andrzejem Paździorem uczestniczyły w pielgrzymce do Włoch. Były to dni niezwykłe! Loreto, Manoppelo, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Asyż, Padwa, Wenecja i Rzym cudowne miejsca w prawdziwie słonecznej Italii odsłaniały przed pielgrzymami swoje piękno, a Msze św. i możliwość modlitwy przy grobach wielu świętych (św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII, św. Franciszka z Asyżu i św. Klary, św. Antoniego z Padwy, św. Marka, św.o. Pio) otwierały ich na rzeczywistość duchową.
Szczytem pielgrzymki było oczywiście spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas środowej audiencji na placu św. Piotra i błogosławieństwo na kolejny etap życia szóstoklasistów, którzy już niedługo rozpoczną naukę w gimnazjum.
Pielgrzymowanie nasi uczniowie zakończyli w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Mszą św. w Kalwarii Zebrzydowskiej, tak mocno związanej ze św. Janem Pawłem II, oraz modlitwą o dary Ducha Świętego.
Wiele wrażeń i wiele łask stało się udziałem naszych szóstoklasistów, ufamy, że będą one owocować w codzienności!