W tym roku w ramach akcji „Szlachetna Paczka” nasza szkoła pomagała Pani Joannie z Jastkowa i jej rodzinie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną tym razem nie zbieraliśmy darów w szkole. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, która trwała od 25 listopada do 6 grudnia. Dzięki uzyskanych środkom zakupiliśmy pralkę, laptopa, zapas żywności i środków czystości oraz upominki dla rodziny. Uczniowie przygotowali listy oraz kartki z życzeniami, aby podkreślić świąteczny charakter przygotowywanej paczki.

Dziś – w sobotę – dary (w sumie 25 paczek) zostały dostarczone do punktu zbiórki, skąd pojadą do rodziny. W ramach podziękowań szkoła otrzymała dyplom oraz upominek wyrażający wdzięczność za okazaną pomoc.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w akcję, która w tym roku miała szczególny charakter. Dziękujemy, że mogliśmy liczyć na wsparcie Rady Rodziców i za konkretną pomoc Pani Karolinie oraz Panom: Bartkowi, Kacprowi i Robertowi. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Państwa hojność i zorganizowanie. Za koordynowanie akcji dziękujemy P. Dominice.

To ogromna radość, że jest wśród nas tyle szlachetnych osób gotowych do pomocy drugiemu człowiekowi.