Projekt „Jasne!” realizowaliśmy dzięki uzyskaniu dofinansowanie z Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu grantowego ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA.

Celem programu ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA jest wspieranie działalności oświatowej i kulturalnej w związku z ustanowieniem uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza ze względu na wielkie i niezwykłe zasługi Ignacego Łukasiewicza dla przemysłu i gospodarki Polski, a także jego zaangażowanie w walkę o niepodległość Ojczyzny oraz dbałość o pracowników.

W ramach projektu „Jasne!” rozpowszechnialiśmy wiedzę na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza, jego wynalazków i dokonań. Nasi uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę na temat postaci Ignacego Łukasiewicza, ale także aktywnie rozwijali kompetencje naukowo-techniczne.

W turnieju podsumowującym projekt wzięło udział 20 drużyn z klas VI-VIII, których zadaniem było udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki projektu. Rywalizacja była pasjonująca, a emocje sięgały zenitu!

Laureatami Quizspottera zostali:

I miejsce – Tymoteusz Roman, Jan Zagórski – klasa 6a
II miejsce – Szymon Parcheta, Michał Kozłowski – klasa 8a
III miejsce – Mikołaj Roman, Szymon Skwarzyński – klasa 8a
Zwycięzcom gratulujemy!
Koordynatorzy projektu: Bożena Szypuła, Iwona Jagła-Izdebska