W dniu dzisiejszym wyruszyły w drogę dwie prace plastyczne uczniów naszej szkoły, które będą brały udział w 5 Międzynarodowym Biennale Twórczości Dziecięcej w Słowenii. Organizuje je Szkoła Podstawowa im. Božidara Jakaca w Lublanie. Božidar Jakac był słoweńskim malarzem ekspresjonistą i realistą, grafikiem i twórcą filmowym, jednym
z założycieli Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie. Jest uważany za największego słoweńskiego grafika i jednego z najważniejszych artystów malarzy w Słowenii.

Prace na konkurs wykonał Michał Ciszewski z klasy 5a oraz Alicja Ziomek z klasy 3b. Jedna powstała długopisem, druga w technice mieszanej. Obie na kole plastycznym. Tak jedna jak i druga nawiązują do tegorocznej myśli przewodniej  tego wydarzenia „Rysunek – kropka, linia…”. Ambasador RP w Lublanie ucieszył się naszym udziałem, co napisał w informacji zwrotnej.

Cieszymy się, że możemy promować talenty plastyczne naszych uczniów nie tylko w Polsce, ale i na dalej, w Europie. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!
Wyniki poznamy w czerwcu.