W sobotę 30.11.2013 r. w Teatrze Panda w Berlinie odbyła się prezentacja Laureatów I. Międzynarodowego Konkursu Literackiego, Berlin 2013. Konkurs odbył się w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu frühlingsVERSE, finansowanego ze środków Rzecznika Rządu RFN do spraw Kultury i Mediów. Prezentacja możliwa była dzięki finansowemu wsparciu Ambasady RP w Berlinie.
Uczestniczyła w niej uczennica naszej szkoły Martyna Osmałek (kl. 6a) jako laureatka I miejsca w kategorii wierszy autorskich nadesłanych z Polski za wiersz: „Moje czarowanie”. Warto przypomnieć, że w tej samej kategorii II miejsce przyznano Julii Pawłowskiej (kl. 6a) i Marii Kołodziejczyk (obecnie uczennicy gimnazjum). Martyna nie tylko mogła zaprezentować swój wiersz na profesjonalnej scenie teatru, ale także poznać różne miejsca związana z Berlinem: tzw.Weihnachtsmarkt – tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, Pergamon Museum, Katedrę Ewangelicką, Uniwersytet Humboldtów oraz Podziemny pomnik pustej biblioteki znajdujący się przy wydziale prawa Uniwersytetu Humboldta, Akwarium Berlińskie, Bramę Brandenburską oraz bruk symbolizujący miejsce, gdzie przebiegała granica między wschodnim i zachodnim Berlinem. Ponadto uczestnicząc w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą polonijną z Hanoveru i Frankfurtu nad Menem Martyna miała okazję usłyszeć, jak wygląda szkoła niemiecka.
Organizatorzy w obecności Konsula Generalnego Ambasady RP – Tadeusza Oliwińskiego po raz kolejny wspomnieli o „szkole noblistów” z Lublina (tak żartobliwie nazwali naszą szkołę jurorzy, ze względu na ilość i miejsca nagrodzonych osób ze szkoły) i skierowali słowa gratulacji dla nauczyciela s. Marii Magdaleny Masłoń. Teraz czekają na kolejne wiersze z Polski i naszej szkoły więc postaramy się ich nie zawieść.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.