Dnia 7 stycznia 2014 r. nasza szkolna świetlica gościła dwie wolontariuszki z organizacji studenckiej PROJEKTOR. Dwie Studentki rozpasjonowane w tym, co robią i chętne do podzielenia się swoimi zainteresowaniami z dziećmi podbiły serca naszych Świetliczaków. A to wszystko za sprawą ciekawych zajęć jakie przeprowadziły.
Na początku poznaliśmy bajkę o „Jasiu, który nie lubił matematyki”. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że bajki słuchaliśmy w trakcie biegania. Potem dowiedzieliśmy się, że matematyka to także figury geometryczne i że z nich można wyczarować całkiem ładne obrazki, jeśli uruchomimy naszą wyobraźnię. A na koniec były eksperymenty chemiczne. I choć rodzice czekali na odbiór swoich dzieci nieco dłużej niż zwykle, chyba było warto. Sala nagle zrobiła się pełna. Wszyscy chcieli móc założyć biały fartuch chemika oraz okulary i przeprowadzić jakiś mały eksperymencik, np. wybuch piany spowodowany jodkiem potasu lub pompowanie balonika przy użyciu octu i sody. Dużo tych eksperymentów było. Raz nawet coś się paliło, a raz dymiło. Ale udało się szkoły nie naruszyć!
A wszystko to dzięki fachowym warsztatom chemicznym.
Teraz już wiemy, że matematyka nie musi być trudna a chemia jest niezwykle ciekawa. Ale eksperymenty będziemy jednak wykonywać w towarzystwie dorosłych.
Za to popołudnie niesamowitych wrażeń serdecznie DZIĘKUJEMY!!! I czekamy na jeszcze…