W dniach od 20 do 22 marca uczniowie klas 7 i 8 odprawiali swoje wielkopostne rekolekcje. Prowadził je ks. Grzegorz Głąb, który zaprosił nas do wejścia bardziej świadomie w przygodę z Bogiem.
Spotykaliśmy się w czytelni szkolnej na konferencje, wspólne śpiewanie, oglądanie filmu, ale także w grupach klasowych, by wspólnie popracować. Każda z grup miała czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz skorzystania z sakramentu pokuty, który wprowadza nas w większą zażyłość z Bogiem.
Ksiądz Grzegorz prowadził nas zadając kluczowe pytania. Pierwsze, które musieliśmy zadać sami sobie: jeśli chcesz, czy chcesz…? Czy chcesz iść za Bogiem?
Jeśli chcesz On może uczynić wielkie rzeczy. Dalej postawił trudne pytanie dotyczące ludzkiego cierpienia: dlaczego? Stawiając w centrum Jezusa Ukrzyżowanego starał się naprowadzić nas na odpowiedź, którą każdy musi odnaleźć sam: Miłość jest jedyną odpowiedzią na cierpienie.
Wreszcie w ostatni dzień zastanawialiśmy się nad celem: jak wygląda niebo?
Gdzie zaprasza nas Bóg. Ważnym elementem naszego skupienia była Droga Krzyżowa, przeżyta w specjalnych warunkach z powodu zmieniającej się pogody. Dzięki bardzo obrazowym rozważaniom mogliśmy rzeczywiście towarzyszyć Jezusowi i dostrzec Jego ogromną miłość, która pozwoliła na tak okrutne traktowanie ze względu na nasze zbawienie.
Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Eucharystia, w której mogliśmy spotkać i przyjąć Żywego Boga.
Dziękujemy za towarzyszenie nam w modlitwie.