_empty
W dniach 3-5 czerwca klasa 7b wybrała się na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Były to trzy dni pełne przygód, wrażeń i niezapomnianych chwil.
Pierwszego dnia rozpoczęliśmy naszą wycieczkę od emocjonującego spływu kajakowego, który dostarczył nam wielu wrażeń i był prawdziwą przygodą. Na trasie spływu odwiedziliśmy zamek w Sobkowie, gdzie podziwialiśmy architekturę i dowiedzieliśmy się więcej o historii tego miejsca. Dzień zakończyliśmy grami i zabawami integracyjnymi, które pozwoliły nam lepiej się poznać i świetnie się bawić.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Świętym Krzyżu, gdzie zwiedziliśmy klasztor oraz platformę widokową z przepięknym widokiem na okolicę. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele interesujących historii związanych z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do osady średniowiecznej w Hucie Szklanej, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak żyli ludzie w średniowieczu i poznać wiele ciekawostek z tamtego okresu. Kolejnym punktem programu była poruszająca wizyta w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, która głęboko zapadła nam w pamięć.
Ostatniego dnia rozpoczęliśmy od gry miejskiej „Śladami Wielkich Polaków”, która była nie tylko świetną zabawą, ale i edukacją. Następnie odwiedziliśmy Centrum Leonarda da Vinci, gdzie mieliśmy okazję poznać fascynujące fakty o nauce i wynalazkach tego wielkiego człowieka. Na zakończenie wycieczki zwiedziliśmy jaskinię na Kadzielni, co było niesamowitym doświadczeniem i dostarczyło nam wielu wrażeń.
Choć warunki pogodowe były zmienne, duch wycieczki pozostał niezmiennie wysoki. Nasz wspaniały przewodnik sprawił, że każda chwila była pełna wiedzy i emocji. Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni, pełni nowych doświadczeń i wspomnień. To były naprawdę wyjątkowe trzy dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

_empty