Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Tomasz) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pan Tomasz był zachwycony ilością paczek, zawartością i jakością przedmiotów. Gdy zobaczył, jak wnosimy je do jego mieszkania, widziałam obawę w jego oczach, że mogą się nie zmieścić w mieszkaniu. Powstrzymywał łzy radości, dostaliśmy od niego drobny upominek w ramach wdzięczności, chciał, abyśmy zostali jak najdłużej, dotrzymali mu towarzystwa, zapraszał nas na kawę, więc jest to osoba, której brakuje kontaktu z innymi, dzięki Szlachetnej Paczce, ma szansę na poznanie ludzi. Z wielkim zapałem otwierał paczki, szczególnie książki, które sprawiły mu dużo radości, powiedział, że wreszcie będzie miał co czytać, choć będzie musiał znaleźć na nie dodatkowe miejsce na półkach.

Słowo od Rodziny

Pan Tomasz chciał bardzo podziękować wszystkim darczyńcom. Powiedział, że są to osoby szlachetne i nie spodziewał się, że ktoś może być tak miły, szczery i bezinteresowny. Pan Tomasz, gdyby mógł, przekazałby swoje pamiątki historyczne po rodzinie, które posiada, są to np. odznaczenia wojskowe, czy szable. Gdy pokazałam mu plakat, który przygotowaliście dla niego, był wdzięczny, na pewno zajmie honorowe miejsce w jego mieszkaniu.

Słowo od Wolontariusza

Jestem ogromnie wdzięczna za tak owocną współpracę, za to, że Państwo przygotowali paczki, gdzie produkty były nowe, gdzie nawet znalazły się środki potrzebne na zakup kuchenki, która pomoże w codziennym funkcjonowaniu. Książki również sprawiły mu dużo radości. Chciałabym życzyć od siebie, Pana Tomasza oraz wszystkich wolontariuszy Szlachetnej Paczki, nie zapominając o Stowarzyszeniu Wiosna, wesołych, ciepłych, rodzinnych, śnieżnych Świąt!
W trakcie spotkania rozpierała mnie taka radość… Nigdy nie sądziłam, że to są tak niesamowite emocje, żałuję, że nie mogłam zostać dłużej i porozmawiać z Panem Tomaszem o jego pasji.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI