Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty! Ta data wzbudza wiele emocji – jedni się cieszą, inni smucą, jednak bez względu na nasze podejście, dzisiaj wszyscy uczniowie spotkali się, by świętować powrót do szkoły. Nasza wspólnota rozpoczęła spotkanie uroczystą Eucharystią w Katedrze, następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie pierwszoklasiści oraz nowi pracownicy szkoły zostali uroczyście powitani. Wydarzenie to uświetnił występ artystyczny klas trzecich. Pozostali uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.
Warto wspomnieć, że 1 września jest dniem, kiedy wspominamy agresję Niemiec na Polskę w 1939 roku, to dziś powinniśmy szczególnie pamiętać o ofiarach II wojny światowej, jej bohaterach i wszystkich, którzy poświęcili życie walcząc o wolną Polskę. Oddajmy im część w naszych myślach i modlitwach.
Na nadchodzący rok życzymy wszystkim owocnej i wytrwałej pracy, wiele radości, zdrowia oraz pokoju. Niech każdy dzień spędzony w szkole obfituje w nowe doświadczenia, ubogaca wiedzę i umacnia ducha.
Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy mądrości Ducha Świętego w nowym roku szkolnym!

Dołączamy życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego:
Ministra Edukacji narodowej (plik pdf)
Prezydenta Miasta Lublin (plik pdf)