2 września o godzinie 10.30 odbyła się uroczysta Eucharystia będąca wstępem rozpoczęcia roku szkolnego. Przewodniczył jej ksiądz Piotr Drozd, który w homilii zwrócił szczególną uwagę na wpływ szkoły w kształtowaniu młodego człowieka i przygotowaniu go do życia odpowiedzialnego, pięknego i dobrego. Celebrans podkreślił także rolę rodziców w uczeniu szacunku i miłości do szkoły oraz wszystkich, którzy są z nią związani. Kapłan zauważył, że początek roku zawsze budzi pewien niepokój w sercach młodych ludzi, lecz ten niepokój prowadzi do rozwoju i wzrostu wewnętrznego.

,

Po Eucharystii wszyscy uczniowie udali się do auli szkolnej, gdzie miała miejsce kolejna część rozpoczęcia roku szkolnego, na początku wystąpili z krótkim programem artystycznym uczniowie klasy IV b, po których Siostra Przełożona – Benigna Kania powitała nową dyrekcję: siostrę dyrektor – Esterę Grzegorek oraz siostrę wicedyrektor – Irenę Bobkowską. Szczególne zainteresowanie wzbudzali najmłodsi uczniowie pierwszych klas. Zostali oni serdecznie przywitani przez społeczność szkolną i jej przedstawieni. Wychowawczynią klasy I a jest s. Christofora Kubas, natomiast klasy I b p. Ewelina Pastuszak. Pierwszakom życzymy wytrwałości i odwagi. Nowi byli nie tylko uczniowie klas pierwszych, ponieważ do starszych klas dołączyło kilkoro dzieci. Wśród grona pedagogicznego także znalazły się dwie nowe siostry: wspomniana wcześniej s. Christofora oraz s. Malwina Cierżyk, która będzie uczyć religii.

,

Po serdecznym powitaniu i otwarciu nowego roku szkolnego przez Siostrę Dyrektor, rozentuzjazmowani uczniowie udali się do swoich klas, gdzie spotkali się ze swoim wychowawcami, z niecierpliwością śledzili plan lekcji na nadchodzące dni, by nazajutrz wrócić do szkoły z radością i energią, jak przystało na uczniów naszej szkoły!