W dniach 3-4 czerwca klasy trzecie naszej szkoły odbyły  wycieczkę do Bochni i Krakowa, która dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Pierwszego dnia naszej wycieczki zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Bochni. Już sama zjazd w głąb ziemi był fascynującym przeżyciem, a przejazd kolejką i przeprawa łodzią po solance dostarczyła nam dodatkowych emocji. Zwiedzanie kopalni było jak podróż w czasie – poznaliśmy początki wydobycia soli, zobaczyliśmy historyczne wyrobiska i dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie dawnych górników. To była prawdziwa lekcja historii na żywo, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Drugiego dnia, mimo deszczowej pogody, wybraliśmy się na zwiedzanie Krakowa. Naszym pierwszym przystankiem był Wawel, gdzie mogliśmy podziwiać królewskie komnaty i wspaniałą architekturę zamku. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach poświęconych legendom krakowskim, co było nie tylko pouczające, ale i bardzo zabawne.
Nie mogło zabraknąć wizyty w słynnych Sukiennicach, gdzie mieliśmy czas na zakup pamiątek. Na zakończenie odwiedziliśmy Żywe Muzeum Obwarzanka, gdzie każdy z nas mógł spróbować swoich sił w robieniu tych tradycyjnych krakowskich przysmaków. Mimo niesprzyjającej pogody, wycieczka była bardzo udana i dostarczyła nam wielu wrażeń.
Była wspaniałą przygodą, pełną ciekawych doświadczeń i nowej wiedzy.