Dnia 9 czerwca 2014 r., w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin z uczniami szkół podstawowych – laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego. Prezydent Miasta p. Krzysztof Żuk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta p. Piotrem Kowalczykiem wręczyli nagrody książkowe i dyplomy tegorocznym laureatom, natomiast dyrektorzy szkół oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w roku szkolnym 2013/ 2014.
Laureaci, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 średnią ocen, co najmniej 4,8 oraz wzorową ocenę z zachowania, otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i ogólnopolskich konkursach tematycznych.
Łącznie nagrodzonych zostało 88 uczniów z 26 szkół. Przypomnijmy, że z naszej szkoły laureatami konkursu historycznego zostali: Maciej Baryła i Adam Suraj z kl. 6b oraz Kacper Kiciński z kl. 6a. Do konkursu przygotowywała ich p. Donata Garbala.
Gratulujemy!