24 września, dzień konsultacji dla rodziców uczniów naszej szkoły, stał się okazją do pierwszego spotkania w ramach psychologicznych warsztatów dla rodziców, które w godz. od 17.00 do 19.00 poprowadziły p. Iwona Ulfik – Jaworska i p. Aneta Lutomska. Tematem dzisiejszego spotkania był Stres szkolny – jak pomóc swojemu dziecku?. Uczestnicy spotkania nie tylko pogłębili swoją wiedzę na temat stresu szkolnego, ale również poznali praktyczne możliwości wspierania dziecka w sytuacji stresu.
W warsztatach uczestniczyło 12 Rodziców uczniów naszej Szkoły. Na zakończenie spotkania wszyscy bardzo zadowoleni wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach dla rodziców.
Po zajęciach tak opisywali swoje wrażenia: „dostałam gotowe pomysły (…), dowiedziałam się, jakie błędy popełniam”, „uświadomiłam sobie, jak mało wspieram dzieci, mam większą motywację do zmiany”, „podobały mi się rozmowy w podgrupach” oraz „możliwość spotkania innych rodziców o podobnych problemach”…

,

Bardzo dziękujemy p. Iwonie i p. Anecie za wielkie zaangażowanie i poświęcenie prywatnego czasu na dzielenie się z innymi rodzicami swoim bogatym doświaczenieniem pracy psychologa, ale także bycia rodzicem.