STYCZEŃ 2016

0
899

„Twórczość” – takim oto tematem zaczęliśmy nowy rok w świetlicy szkolnej. Twórczość szeroko rozumiana, z uwzględnieniem szczególnie filmów i bajek. Temat bardzo ciekawy, rozwijający i angażujący naszych świetliczaków. Rozmowy, wymiana myśli, filmy znane i nieznane, bajki najbardziej lubiane – to niektóre z zagadnień jakie się u nas pojawiły. Zrobiliśmy też nasz świetlicowy kalendarz. Jest piękny i oryginalny, bo wykonany przez dzieci, a w nim ich prace plastyczne.
Dowiedzieliśmy się również o wygranej naszej uczennicy Amelki Okońskiej z klasy 2b, która zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Życie konsekrowane – widziane oczami dzieci i młodzieży”. Pracę wykonała na zajęciach plastycznych w świetlicy, które mamy dwa razy w tygodniu.
Codziennie odrabiamy lekcje, gdzie pomagają nam nasi wolontariusze. Wielkim zainteresowaniem cieszył się u nas tydzień poświęcony dinozaurom.
Nasze zajęcia tematyczne miały różny charakter – rozmowy, filmy edukacyjne itp. Mogliśmy przy tym temacie poznać wiedzę, jaką maja nasi uczniowie, jak również zobaczyć rekwizyty w postaci małych dinozaurów. To wszystko przeplataliśmy grami planszowymi, zabawami i własnymi pomysłami uczniów.
Jak tylko pogoda dopisywała wychodziliśmy na dwór, aby się dotlenić, wybić zarazki i nabrać sprawności fizycznej. To też było tematem kolejnego tygodnia: „Jak dbamy o swoje zdrowie?”. Nie tylko sport, ale to co jemy i jak jemy. Pomysłów trochę było.
Styczeń zakończyliśmy tematem: „Ciało człowieka”. Poznawaliśmy z czego się składa, jak wygląda jego budowa, oglądaliśmy plansze i realizowaliśmy różne pomysły wychodzące od naszych uczniów. A wszystko pod czujnym okiem naszych pań ze świetlicy.