Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok były czasem spędzonym w gronie najbliższych. Po przyjściu do szkoły każdy świetliczak mógł się podzielić tym jak przeżył ten czas, kogo odwiedził i co pysznego zjadł. W pierwszym tygodniu stycznia mówiliśmy w świetlicy o tradycjach świątecznych i noworocznych praktykowanych w innych Państwach. Mogliśmy m.in. dowiedzieć się, z jakiego kraju Europy pochodzi kolęda „Cicha noc”, oraz w którym kraju choinka „stoi” tylko jeden dzień. Okazało się, że nasi uczniowie sporo wiedzą, ale też wiele informacji chętnie przyjmowali.
Nie zabrakło również aktywności artystycznej. W każdy poniedziałek i wtorek tworzyliśmy. Były to prace „zimowe” oraz konkursowe. Dwoje naszych uczniów otrzymało nagrody z prac, które wykonane zostały podczas tych zajęć, o czym informowaliśmy na bieżąco na naszej stronie internetowej.
W drugim tygodniu stycznia mówiliśmy o ssakach – tych małych groźnych oraz tych dużych. Mogliśmy się czegoś więcej dowiedzieć o ich życiu podczas naszych zajęć tematycznych czy w czasie wspólnego oglądania prezentacji. Nie zabrakło również w tym tygodniu tematów związanych z feriami i bezpieczeństwem. Zrobiliśmy plakat dotyczący różnych dyscyplin sportowych oraz poznaliśmy nowe, które nie były dzieciom wcześniej znane.
Wykorzystując piękną zimową aurę wychodziliśmy na nasze szkolne boisko – lepiliśmy bałwana, robiliśmy śnieżne fortece, „orzełki” na śniegu, a w powietrzu latały śniegowe kulki. Jednym słowem świetna zabawa! Kiedy na zewnątrz były złe warunki pogodowe mogliśmy przeprowadzić zajęcia ruchowe w naszej świetlicy.
Środa, jak zawsze była „z książką”. Każdy kto miał ochotę mógł posłuchać nowości książkowych, odpocząć na poduszce i zrelaksować się.
W czwartki filmowe śledziliśmy losy Muminków, a w drugim tygodniu wspaniałych psiaków w filmie „Przygoda na Antarktydzie”.
Okres I półrocza zakończyliśmy dniem wolnym od zajęć tematycznych, gdzie każdy mógł przynieść swoją ulubioną zabawkę. Towarzyszyły nam w tym dniu również zabawy na dywanie, gry stolikowe, czytanie komiksów czy oglądanie książek. Myśl o feriach zimowych nastrajała wszystkich pozytywnie.